Bursa Kırmadan Gider Açma, Banyo, Lavabo, Tuvalet Tıknaıklığı Açma
222
post-template-default,single,single-post,postid-222,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

BURSA KIRMADAN GİDER AÇMA

BURSA KIRMADAN GİDER AÇMA

Tıkalı gider borularında tıkanıklık açma hizmeti sağlıyoruz. Şimdiye kadar açılmaz denilen yüzlerce tuvalet ve lavabo gideri açtık. İşlerinizi çözmeye gelen personelin hepsi yıllardır bu işle uğraşan ustalar oldukları için çözümsüz kalmamanız için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

Teras gideri: Ağaç yapraklarından dolayı tıkanmış teras gideri, yağmur yağdığında tamamen tıkanır. Belli zaman aralıklarında teras giderleri kamerayla kontrol edilerek tıkalı olup olmadıklarına bakılmalıdır. Aksi takdirde teras giderinde tıkanma yaşanabilir. Zamanında bakım yaptırmayan müşterilerimiz için tıkanma yaşadığında acil ekip yönlendirerek tıkanıklığı açtırıyoruz.

Balkon gideri: Etraftan esen rüzgâr aracılığıyla gelen çöp ve kum taneleri, balkon giderinin tıkanmasına neden olmaktadır. Balkon giderini açmak için tıkanıklık açma robotunun yoklama denilen metal uç kısımları kullanılır. Farklı uçlardan yararlanılarak gideri açmaya çalışmak, olası boru zararının önüne geçer.

Mutfak gideri: Yemek yağlarının neden olduğu kötü koku ve tıkanmalar kısa sürede su jeti makinesiyle temizlenmektedir. Bu temizlik işlemini ortalama 5 yıl arayla yaptırdığınız takdirde mutfak giderinde sıkıntı yaşanmamaktadır.

Pis su gideri: Bütün atık su tahliye borularına verilen isim pis su gider borularıdır. Ev ya da iş yeri gibi alanlarda mevcut olan pis su giderlerinde yaşanan tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

Tuvalet gideri: Alt yapı boruları geniş çapta döşenen tuvalet giderlerinde tıkanmanın sebebi yoğun kireç nedeniyle boruların daralması veya tuvalete kaçırılan yabancı cisimlerdir. Parçalayıcı kafa sayesinde giderin içine gönderilen robot, tıkanmaya neden olan maddeyi sökerek alır.

Klozet gideri: Koku önleyici plastik parçaların klozetin deliğine kaçması sonucu tıkanmalar meydana gelebilmektedir Ayrıca bayanların temizlik malzemeleri ve bez parçalarını ya da oyuncakların klozete düşürülmesi yaşanan klozet tıkanmalarının sebepleri arasındadır. Bu şekilde yaşanan tıkanmaları klozeti yerinden sökmeden açmak mümkün değildir.

Otopark gideri: Otoparkın zemininde biriken toz ve toprak gibi kalıntılar, görevliler temizlik yaptığı sırada suyla birlikte otoparkın giderine verilmektedir. Su akışının yavaş ya da boru mesafesi uzun olan hatlarda, suyla gönderilen katı maddeler dibe çöker. Kalıntılar temizlenmediği takdirde belirli bir zaman sonunda otopark gideri tıkanır.

Banyo gideri: Banyonun zemininde biriken suyu çekmesi için kullanılan yer süzgeçleri, duşa kabin kullanımı nedeniyle son zamanlarda işlevini yitirmektedir. Banyolar yıkanarak değil, bezle silinerek temizlendiği için banyo gideri çok az kullanılır. Eğer banyo gideriniz tıkandıysa diğer atık su giderlerini kesinlikle kullanmamalısınız.

Gider Tahliye Temizleme

Giderlerin temizlik çalışmaları profesyonel tesisatçı firmalar tarafından yapılabilmektedir. Uzun vadede bakıldığında sık sık yaşanan gider problemlerini kendi yöntemlerinizle çözmeye çalışmak yerine uzman bir tesisat firmasından yardım alarak gider tahliye temizliği yaptırmak paranızın cebinizde kalmasına sebep olur.

Gider tahliye işlemi, giderlerin borularına yapışan artıkların tamamen dışarıya alınmasıyla sonuçlanır. Bursa Acil Gider Açma bünyesinde en iyi tesisatçının bile elinde bulunmayan tesisat araçları mevcut olup, ev ya da ofis giderlerini başarılı bir şekilde açmaktayız.

Acil Gider Açma Servisi

Pis su borularında temizleme ve tıkanıklık açma hizmeti sunan firmamız İstanbul ve Ankara’nın bütün semtlerine hizmet sunmaktadır.

Eğer acil bir gider tıkanıklığı problemini var ise evde pis su tahliyesiyle uğraşıp vakit kaybetmek yerine, profesyonel tesisat firmamızla görüşerek sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ticari işletmelere özel, bölgeye en yakın mobil servisimizi yönlendirerek, gider borusuna en uygun ve kalıcı çözümleri sunuyoruz. Araçlarımızda bulunan makineler, iş yerleri gibi memnuniyetin üst düzeyde olduğu mekânlarda maddi kayıpların önüne geçmektedir. Giderden gelen kötü kokulara ve kanalizasyon sorunlarına etkili çözümler üreterek, yaşanan sorunun önüne geçmekteyiz. Üretimin üst düzeyde olduğu ticari işletmelerde, 1 yıllık bakım sözleşmesi yaparak müşterilerinize kaliteli bir hizmet sağlayabilmeniz de mümkün.

Neden Bursa Acil Gider Açma?

Hizmet almayı düşünen müşteriler için neden bizi tercih etmeleri gerektiği hakkında faydalı bilgiler:

  • Gider Temizliği:  Profesyonel temizlik  için mekâna gelindiğinde, bütün sorunu biz üstleniriz. Yaşadığınız sıkıntıyı kendi sıkıntımız sayarak, bu dertten kurtulmanız için gerekli özveriyi gösteririz. Sizin yerinize düşünür, piyasada bulunan onlarca firma arasında en kaliteli hizmeti sağlamaktayız.
  • Gider Açma Servisi: Yıllardır bu tarz tıkalı gider sıkıntılarıyla uğraştığımız için edindiğimiz deneyimler sizlere işinizi çözmeyi garanti ediyoruz.
  • Garantili Tıkalı Gider Açma: Aslında olması gerektiği gibi pis su borularında basınçlı su motoru ile temizlik çalışmasını yapıp, bir yıl garanti vererek sözleşme bırakmaktayız. Geçen süre içinde temizliğini yaptığımız gider bir daha tıkanırsa ücretsiz bir şekilde açma garantisi veriyoruz.
  • Uygun Fiyatla Tıkanıklık Açma: Kalitemizi bozmadan verdiğimiz hizmeti garanti şartları çerçevesinde uygun fiyatlarla gerçekleştirmekteyiz. Belirli metrajdaki boruları ana tahliye borusu olmadığı sürece sabit fiyat garantisiyle çözülür. Tıkanan gideri açmak için gelen mobil hizmet araçlarımız, her türlü konuda yardımcı olduğu gibi gider açma fiyatlarıyla da uygun maliyetler sunmaktadır.
  • Kameralı Robotla Yapılan Çalışma: Gider açan firmalar arasında farklılık göstererek, kamera gerekliliğini ön planda tutan Bursa Acil Gider Açma sorunlar karşısında ispat edilebilir bir yöntem ortaya çıkarmıştır. Eskiden sadece robotun sprelli yayları gönderilip, gideri açarak işlemi tamamlanmaktaydı. Borunun içinde tıkanmaya neyin sebep olduğu bilinmemekteydi. Fakat yeni nesil teknolojiyle çalışmaya başlayan Bursa Acil Gider Açma, giderlerin içerisinde görüntü alıp, tıkalı yerleri tespit edebiliyor ve tıkanıklığı açmak için nereye müdahale edileceğini basit bir şekilde öğreniyor.

Tıkalı Gider Borusu Nasıl Açılır?

Yağlı tahliye suları, gider borusunda beklediği süre sonunda tıkanıklığa sebep olmaktadır. Her evin başına gelebilecek gider tıkanmaları, en basit yöntemle gider açıcılar sayesinde çözüme kavuşturulabilir. Oysaki tamamen tıkanmış gider borularını basit tekniklerle açmak mümkün değildir. Gider borusunun içerisine gönderilen kılavuz yay dönerek tıkanıklığın olduğu noktaya ulaşır. Böylece telin etrafına sarılan yabancı cisimler geri çekilerek tıkanıklık açılmış olur. Bu işlem bitirildikten sonra gider borusunun içi görüntülenip müşteriye teslim edilir.

Gider Borusundan Su Geri Basıyor

Bu durum apartmanların bodrum katlarında sık karşılaşılan bir olaydır. Akşam eve geldiğinizde gider borusundan pis suyun geri geldiğini görebilirsiniz. En alt katta bulunan dairelerde yatayda bulunan ana gider borusuna en yakın açık çıkış deliğinden sular taşmaya başlar. Elinizle tıkama yaparak durdurmaya çalışsanız dâhi su kendini bir sonraki açık gider ağzından dışarı atar. Bu sıkıntıdan kurtulmanın tek çözümü, gider borusunun içinde suyun gidişini tıkayan noktayı temizlemektir. Robotla gider ağzından içeri girilerek, tıkalı noktaya kadar tel gönderilir. Gider borusunun içerisi iyice temizlendikten sonra boru görüntüleme kamerası ile kontrol edilir.

Gider borusu açma işlemi insanoğlunun yerleşik hayata geçişinden sonra ortaya çıkan en önemli sorunlardan bir tanesidir. Günümüze gelene kadar bu gider borusu açma çalışması farklı yöntemlerle çözülmekteydi. 21. yüzyıl teknoloji çağı dediğimiz bu zaman da insanların daha rahat ve kolay yaşamını sağlayan yeni makineler üretilmektedir. Öncelikle gider boruları neden tıkanır? Onu öğrenelim. Gider borularını üç kısımda inceleyebiliriz. Birincisi yaklaşık 30–40 yıl önce kullanılan pik boru olarak bildiğimiz döküm borulardır. Bu boru darbelere karşı sağlamlığı, yanmaz ve ses geçirmezliği özelliklerine sahiptir. Adından da anlaşıldığı üzere pik döküm yani sentetik malzemelerle yapıldığı için zamanla kullanıldıkça içerisinde oksitlenmeden kaynaklanan katı tabaklar oluşmaktadır. Bu katılaşmalar her geçen gün biraz daha büyüyerek suyun geçişini tamamen durdurabilmektedir. Günümüzde ise pik boruyu otellerde, hastanelerde ve AVM’lerde kullanıldığını görebilirsiniz.

Pik borular da oluşan her türlü tıkanmaları da boruya ve etrafa zarar vermeden makine ve kamera yardımı ile açılabilmektedir. Açıldıktan sonra kamera ile görüntü alınıp bu uygulamanın ne kadar daha sizin gider borunuzun ömrü kaldığını söyleyebilmekteyiz. Bir diğer gider boru çeşitlerinden bir tanesi olan künk (büz) yani beton borudur. Bu borularda pişmiş topraktan veya betondan yapılmaktadır. Bu künk boruyu genelde binaların zeminine döşeyip atık suyun ana logara veya kanalizasyona gitmesini sağlamaktadır. Bu büzlerde zamanla beton olduğu için eski mukavemeti kaybedip çökmeler oluşmaktadır. Büyük bir çökme yok ise geçici olarak bu tıkanıklığı da açabilmekteyiz. Eğer çok büyük bir çökme var ise kamera ve dedektörlü sistemle künk’ün içerisinin görüntü alınıp çökmenin tam olarak noktasal tespiti yapılarak o noktaya ulaşıp gider borunuz açılabilmektedir. Son olarak günümüz de çok sık kullanılan PVC dediğimiz pimaş plastik borulardan bahsedeceğiz. Bu boruların esnekliği ve iç kısmının da kayganlığından dolayı inşaat sektöründe çok sık kullanılmaktadır. Diğer gider borularında da olduğu gibi tıkanmalar bu boruda da kaçınılmazdır. PVC pimaş borular da en çok tıkanma sebebi alt yapıyı yapan ustanın bu boruya eğim vermemesidir. Eğim vermediği için bu borular da zamanla kireçlenmeler, yağlanmalar ve pislikler kalacaktır. Bu da zamanla gider borusunu tıkayacaktır. PVC borular da bir diğer tıkanma sebebi ise mutfakta kullandığımız yemek tabaklarında kalan yağlanmalardır. Yağ sıvı olarak boruya girdiği için içerisinde katılaşıp borunun çeperini kaplayabilmektedir. Pimaş borularda oluşabilecek her türlü tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan makine ve kameralı sistemlerle müdahale edip müşteri memnuniyetini dikkate alarak uzman kadromuzla İstanbul’un her bölgesine geniş servis ağımızla en kısa süre içerisinde hizmet vermekteyiz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.